27.04.2013

Kładka

 
Składniki:
3 deski
zawiasy
listewki
śruby/gwoździe
2 pręty
2 stojaki/nogi
piasek
farba

Więcej info o tej przeszkodzie w regulaminie agility.
Kładka okazała się jedną z trudniejszych do wykonania przeszkód. Ciężko było znaleźć deski o odpowiedniej szerokości i długości, kiedy już je znaleźliśmy okazało się, że są jeszcze świeże, leci z nich żywica i czekanie aż wyschną i przestaną się wyginać sporo wydłużyło czas produkcji kładki. Potem największym problemem okazały się "nogi". Początkowo planowaliśmy spawanie i tworzenie "nóg" od zera, ale udało nam się znaleźć gotowe rozwiązanie w postaci stojaka rolkowego ze statywem... ;) Stojaki okazały się całkiem fajne, bo są dosyć lekkie i można dzięki nim regulować wysokość kładki.

Sposób przygotowania: 
Najpierw usuwaliśmy z zawiasów element, dzięki któremu są ze sobą połączone/mogą się zamykać i otwierać. Następnie wkładaliśmy na to miejsce zagięty pręt i w taki sposób łączyliśmy ze sobą deski. Tak to wygląda z boku: klik, a tak z góry klik.


Następnie w desce, która znajduje się równolegle do podłoża wycinaliśmy rowki, żeby później osadzić ją w stojakach. Ze stojaków oczywiście wyjęliśmy rolki.

Jak wspomniałam wcześniej deski były świeże, trzeba było je wypolerować, żeby usunąć wystające drzazgi i żeby farba lepiej się rozprowadzała. Po polerowaniu przymocowaliśmy listewki. 

Końcowy etap produkcji to malowanie. Podobnie jak w wypadku palisady biała farba Dekoral do drewna i metalu i barwniki. Pierwsza warstwa, druga posypana piaskiem i trzecia - zamalowanie piasku. Kiedy okazało się, że zostało jeszcze trochę farby, wykorzystałam ją na pomalowanie czarnych stojaków ;).

Kładka gotowa!19 komentarzy:

 1. Wow!! świetna! Zazdroszczę możliwości budowania sobie własnych przeszkód:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne, ale potrzebuję czegoś mocniejszego, dla mojej suni :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tak patrzę na te przeszkody to mam ochotę Cię nawiedzić z Misią i sobie poćwiczyć :D:D Porównując nasze tory, to stwierdzam, że ja nie mam toru :D:D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest naprawdę świetna!
  Inspirujesz mnie do zrobienia własnej, bo miejsca wokół domu to my mamy sporo.
  Czemu by tego nie wykorzystać?! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje instrukcje są wspaniałe :) Z moją siostrą kupujemy huśtawkę ale skok w dal, kładkę oraz palisadę zrobimy same,oczywiście skorzystam z twoich instrukcji :) Bardzo dziękuję za nie,są bardzo przejrzyście opisane i w dodatku zdjęcia elementów wow :) No i na wakacje,może prędzej zaczynamy trenować w klubie :)Pozdrawiamy:Ewa,Goldi i Ivo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Robisz świetne przeszkody!
  Jestem ciekawa jaki masz pomysł na slalom. My mamy po prostu drewniane listewki zaostrzone i wbite w ziemię. Czekam na twoją instrukcję...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super!!! Nie planujesz studiowania budownictwa? :) Ja mam ogródek, ale mama kategorycznie zabroniła wpuszczania do niego Zuli. A z resztą, i tak by się niestety nie nadał - jest długi, ale wąski.

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja! Dodatkowo świetnie opisany proces tworzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Po prostu rewelacyjna ta kładka Wam wyszła! :D
  Nie dość, że piękna wizualnie, to pewnie się Wam bardzo przyda i sprawi wiele radości, podczas treningów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Ze sklepu, w którym są przeróżne rzeczy (Jula), pewnie można kupić je w jakichś budowlanych typu Praktiker, Castorama ;).

   Usuń
 11. Świetne to jest! Choć na mojego psa hmm troszkę za niezbyt bezpieczne :D
  Chodzi mi tu głównie o wagę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jaki był całkowity koszt stworzenia takiej kładki?:))

  OdpowiedzUsuń
 13. Super kolorki i naprawdę świetne wykonanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja się zastanawiałam, jak taką kładkę zrobić, bo chciałam zacząć ćwiczyć ze swoim psem algity. A teraz już wiem!

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu