7.06.2013

Rękaw (tunel miękki)


Składniki:
plastikowa rura
farba
otulina izolacyjna
paski zaciskowe
gumowy dywanik do samochodu 
nity
dwie deski
śruby
materiał na rękaw (np. kodura)
pasek do mocowania rękawa

Info o tej przeszkodzie można znaleźć w regulaminie agility.

Sposób przygotowania:
Zaczęliśmy od zszycia materiału tak, żeby tworzył rękaw. Potem trzeba było znaleźć odpowiednią rurę i ją pomalować.


Rura miała dosyć nieprzyjemne krawędzie, dlatego założyliśmy na nią miękką otulinę izolacyjną. Otulina całkiem nieźle się trzymała, ale na wszelki wypadek zrobiliśmy w rurze dziury, przeprowadziliśmy przez nie paski zaciskowe i przymocowaliśmy otulinę na stałe.


Później dodaliśmy (śruby) deski, żeby tunel stał stabilnie, kiedy wbiegnie do niego pies.


Jak widać na zdjęciach rura zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ma rowki. Nie chciałam, żeby rozpędzony pies jakoś niefortunnie wpadł w nie łapami, dlatego trzeba było zrobić z czegoś "podłogę". Fajnie sprawdził się samochodowy, gumowy dywanik ;). Żeby dywanik został na miejscu przymocowaliśmy go nitami, po bokach i na dole.Pomyślałam sobie, że sam rękaw też można by było przymocować nitami, ale z obawy, że zacznie się pruć postanowiłam (trochę prowizorycznie... ;)) użyć paska. Jeśli pasek jest mocno zaciśnięty nie ma obaw, że rękaw spadnie po bliskim spotkaniu z psem.


18 komentarzy:

 1. Genialny sposób, skorzystamy ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super!!!
  Ciekawy pomysł i dobre wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł i świetnie to wygląda - uwielbiam cię za kreatywność :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam ciekawa twojego sposobu produkcji rękawa. Przyznam że jest ciekawy. Ja myślałam, bo zbudowaniu "budki" z desek i przymocowaniu do niej rękawa, ale miałam problem bo nie miałam pomysłu na to z czego zrobić rękaw.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno skorzystamy z pomysłu ! Jest on genialny, a tunelek ładnie się prezentuje i na pewno posłuży przez długi czas ;)

  Mam nadzieję, że nam wszystko ładnie się uda i suczka będzie bezproblemowo mogła uczyć się na takim właśnie tunelu foliowym.

  Pozdrawiamy, życzymy miłego weekendu,
  ŁAPKA !

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł! Jak zrobimy kładkę, prawdopodobnie zabierzemy się za rękaw i huśtawkę. Zastanawiam się tylko czy pies potem nie będzie miał problemów, np. na zawodach z tunelem miękkim, bo takie regulaminowe mają inny kształt wejścia...sama już nie wiem czy robić taki, bo jednak byłoby łatwiej czy jednak lepiej dmuchać na zimne i zrobić taki regulaminowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... regulamin określa wymiary wejścia, ale nie jego kształt ;). Poza tym niektórzy dają inną komendę na rękaw i inną na zwykły tunel (niektórzy mają też różne komendy na przeszkody strefowe, a inni jedną na wszystkie). No i za granicą można spotkać rękawy z okrągłymi wejściami :).

   Usuń
 7. Ładny tunelik, stworzony w dość pomysłowy sposób. Swoją drogą był pewnie bardzo pracochłonny, ale efekty wszystko wynagradzają.
  I ten kolor! Cudo ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie omieszkamy skorzystać jak w przyszłości będziemy budować resztę toru! ;>

  OdpowiedzUsuń
 9. Już zaczęłam szukać takich materiałów ! Wielkie dzięki

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak połączyliście materiał ? :)

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu