30.10.2013

Huśtawka


Składniki:
deska
rurki PCV
rurka PCV o nieco większej średnicy niż pozostałe
2 trójniki
6 kolanek
śruby/gwoździe
piasek
farba


Więcej info o tej przeszkodzie w regulaminie agility.
Jak zrobimy huśtawkę wiedziałam już od dawna. Na jakimś psim forum ktoś podrzucił ten link z instrukcją na wykonanie tej przeszkody, więc nie musiałam głowić się nad tym, jak ją przygotować. Stwierdziłam jednak, że nieco uproszczę konstrukcję z rurek, a potem pojawił się pomysł, żeby nie montować deski na stałe.

Sposób przygotowania: 
Na początku z rurek, trójników i kolanek przygotowaliśmy "stojak". Złączki wewnątrz smarowaliśmy jedynie płynem do zmywania naczyń, żeby łatwiej połączyć je z rurkami. Jak już wszystko znalazło się na miejscu okazało się, że super się trzyma i klejenie nie jest konieczne. Użyliśmy rurek o średnicy 5cm.

Następnie zajmowaliśmy się deską, wypolerowaliśmy ją, usunęliśmy wystające elementy. Żeby huśtawka zajmowała nieco mniej miejsca i była łatwiejsza do przenoszenia zdecydowaliśmy, że deska nie będzie na stałe przymocowana do "stojaka". W tym celu wykorzystaliśmy rurkę o nieco większej średnicy, wzdłuż której wycięliśmy pasek tak, żeby można było nałożyć ją na "stojak" i przymocowaliśmy do deski.


"Stojak" okazał się trochę za szeroki i huśtawka przesuwała się na boki, dlatego po jej bokach do rurki przymocowaliśmy śrubki. Żeby nie obcierały deski nałożyliśmy na nie kawałek izolacji od kabli, które dodatkowo obkleiłam niebieską taśmą izolacyjną.

Na końcu zostało już tylko malowanie. Pierwsza warstwa to sama farba, kolejna to farba posypana piaskiem i trzecia sama farba (zamalowujemy warstwę z piaskiem).11 komentarzy:

 1. Genialny pomysł :)

  Zapraszam na mojego bloga i na konkurs blogowy :)

  http://codabordercollie.blogspot.com/2013/10/konkurs.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Huśtawka genialna i przepis na nią także świetny ,łatwy do wykonania ,niebawem skorzystamy . :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł i jak zwykle czytelna instrukcja :)

  Pozdrawiamy ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. geenialne, nie spodziewałam się, że zrobienie tak według mnie skomplikowanej przeszkody może być takie szybkie i proste :D pozdrawiam i zapraszam bruno-mojeszczescie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł! Dla osób które nie mają za dużo miejsca na schowanie takiej huśtwki mogą ją sobie podzielić na dwie części! :) Czekam na następne instrukcje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super sama taką przygotuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie były koszty całego toru ?

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu