3.11.2014

Programy do projektowania torów agility


Programy do projektowania torów agility, chyba nie trzeba wyjaśniać do czego służą. Dzięki nim możemy udostępnić zaprojektowany tor w sieci, wydrukować i zabrać ze sobą na trening lub nie marnować kartek i wrzucić sobie taki projekt na tablet lub smartfon. Niektóre z nich pozwalają na ciekawy sposób analizy toru dzięki widokowi 3D.


PŁATNE

Clean Run Course Designer 
Jest chyba najpopularniejszy i najbardziej rozbudowany ze wszystkich, możemy zaprojektować tor, a potem zobaczyć go w 3D. Można też wstawić tam ludzika i psa, pokazując innym, w jaki sposób można pokonać tor (ludzik ma różne ustawienia rąk, co pozwala na pokazanie zmian stron itp.).
Przez miesiąc można korzystać z niego za darmo, jeśli nam się spodoba i chcemy go zatrzymać, to trzeba zapłacić i to całkiem dużo...
Cena: $79.95
Więcej info: tutaj


CourseWalker
Wygląda bardzo podobnie, jak program od Clean Run, również ma opcję widoku 3D, też można wstawić przewodnika z psem. Można pobrać za darmo wersję testową, jednak ma ona duże ograniczenia.
Cena: $29
Więcej info: tutaj


Agility Course Designer 2.1
Nie ma tylu opcji co wyżej wymienione, ale generalnie działa na tej samej zasadzie. Również można testować go za darmo przez miesiąc, a cena pełnej wersji jest już bardziej przyziemna (choć jak na tak wydawać by się mogło prosty program, nadal jest to sporo).
Cena: $35
Więcej info: tutaj 


Agility Blues
To coś pomiędzy wyżej wymienionymi programami. Można pobrać za darmo wersję demo, jednak nie można zapisać swojego projektu (w teorii... ;)), nie można też go wydrukować (też w teorii). 
Cena: 70 euro (???) 
Więcej info: tutaj


DARMOWE

Purple Trails Agility
Program do pobrania za free, jednak jeszcze go nie "testowałam" ;).
Więcej info: tutaj


Flexitrack
Program najbardziej zbliżony do wymienionych jako "płatne". Tutaj podobnie, jak Agility Blues nie da się zapisać projektu w "normalny" sposób (chyba, że zarejestrujemy program), ale w pliku pomocy jest informacja, że nie rejestrując programu można zrobić to na zasadzie print screen (edit > copy all as image, następnie wklejamy to do jakiegokolwiek programu graficznego, np. paint i zapisujemy)
Więcej info: tutaj


Inkscape + paczka przeszkód do agility
To wrzucam bardziej jako ciekawostkę przyrodniczą. Inkscape ma niewiele wspólnego z typowymi programami do projektowania torów, bo służy on do grafiki wektorowej. Można jednak wykorzystać go do projektowania torów otwierając plik z przeszkodami do agility, numerkami itd. Nie jest to do końca wygodne (np. nie da się zwijać tuneli). Kiedyś zastanawiałam się czy nie zrobić podobnej paczki do programu typu Gimp, ale jest już jakiś wybór dużo wygodniejszych rozwiązań i chyba nie ma to sensu.
Więcej info: tutaj i tutaj (była też inna - czeska paczka z przeszkodami, ale link jest już nieaktywny, był tam nieco większy wybór)


Agility Maps
To program online, możemy zaprojektować w nim torek, a następnie zapisać w wersji do sieci lub do druku. Ma polską wersję językową, kilka opcji kolorystycznych projektu i jest bardzo intuicyjny w obsłudze.
Więcej info: tutaj


Agility Nerd - Agility Courses
Kolejny program online, nie możemy zaprojektować w nim całego toru, a jedynie sekwencje z hopek. Poza tym, że możemy zrobić to sami jest też opcja wyboru tego, co chcemy przećwiczyć, wtedy program sam generuje dla nas ćwiczenie.
Więcej info: tutajNA URZĄDZENIA MOBILNE
z poniższymi aplikacjami nie miałam w ogóle styczności, więc nie wiem jak się sprawdzają.

Agility iMap HD
Więcej info: tutaj

Agility1st Course Designer
Więcej info: tutaj

projekt torku z Flexitrack

14 komentarzy:

 1. Mozna sobie w SketchUp zrobić przeszkody i je ustawiać. To darmowy program googla do projektowania 3d. Myślę, że już ktoś próbował robić dla niego przeszkody agility i mozna je sciągnąć do biblioteki

  OdpowiedzUsuń
 2. Super przydatna notka!!! Wielkie dzięki za podsunięcie tematu! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej! Nawet nie wiedziałam, że są do tego programy..:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie powiem... przekonałaś mnie do Flexitrack'a! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post. Ja sama znałam Agility Courses, niedawno się nawet tym bawiłam, ale jednak ma strasznie duże ograniczenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hah, nawet nie wiedziałam, że takie programy są :D
  Wielkie dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też nie miałam pojęcia o takich programach... Naprawdę jestem Ci mega wdzięczna za ten post! Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne rozwiązanie dla Agilitowców. :D
  Pozdrówka, Sara&Smerfetka

  OdpowiedzUsuń
 9. Ahh... czego to ludzie nie wymyślą, z jednej strony dobrze, z drugiej sama nie wiem. Fajnie, że jednak powstał taki program :).

  H&F

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego miałoby być nie dobrze? Moim zdaniem te programy to same zalety :).

   Usuń
 10. Wow, świetne :) Dla agilitowców to na pewno duże ułatwienie, bo ile razy można rysować torki na serwetkach w kawiarni przy dobrej kawie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie korzystałam z takowych programów, ale dla agilitowców to pewnie jest świetne :).

  Pozdrawiam,
  Kasia.

  [czterolapy.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 12. nawet nie miałam pojęcia, że takie programy istnieją ! Przydatne :) Twój blog naprawdę jest źrodlem wielu infromacji :)

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu