29.11.2018

Jak pozbyć się wody z wnętrza zabawek?

Jeśli do piłki lub innej psiej zabawki dostanie się woda, zwykle wystarczy pozostawić ją na jakiś czas w suchym miejscu i poczekać aż zabawka wyschnie. Są jednak takie przypadki, a dotyczą one szczególnie piszczałek, kiedy woda za nic nie chce wyjść na zewnątrz aż w końcu pojawia się tam nowa cywilizacja. 


Nie sądzę aby aportowanie zabawki z pleśnią wewnątrz było bezpieczne dla psa, dlatego zawsze staram się dokładnie wysuszyć wszystkie rzeczy czy to po spacerze w deszczu, po wodowaniu, czy po prostu kiedy robię porządki i piorę psią garderobę. Ostatnim razem stanęłam jednak przed wyżej opisanym problemem, różowa świnka schła w nieskończoność i już chciałam zatopić ją w kilogramie ryżu, kiedy przypomniał mi się krótki filmik z przydatnymi wskazówkami z Instagrama. Postanowiłam przetestować jedną z nich,  ale przyznam, że byłam nastawiona dość sceptycznie.

Do pudełka włożyłam zabawki, w których znajdowały się resztki wody, obok wrzuciłam dwie torebki z granulkami pochłaniającymi wilgoć i zamknęłam wieko na parę dni. Po otworzeniu pudełka jakiś czas później, obie zabawki były całkowicie suche! :) 

Torebki z granulkami pochłaniającymi wilgoć (żelem krzemionkowym) często znajdujemy w pudełkach z butami czy elektroniką. Nie wiem jak Wy, ale ja jak dotąd zawsze je wyrzucałam, ale od mojego ostatniego odkrycia chyba zacznę je kolekcjonować ;). 


1 komentarz:

  1. Geniusz tkwi w prostocie. Pomysł świetny szczególne dla zabawek Squeezz Konga. Pół godziny suszyłam piłkę suszarką i nic to nie dało, a wystarczyło włożyć pochłaniacz wilgoci ...

    OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu