20.08.2019

Catering 4dogs - kaczka w jabłkach

Jakiś czas temu Ginny w ramach plebiscytu Top for Dog miała okazję wcinać zawartość słoiczków od 4dogs.


Catering 4dogs to firma produkująca domowe dania dla psów. Nigdy wcześniej nie miałam okazji podawać psom tego typu produktów, ale doświadczyłam trudów samodzielnego gotowania, dlatego bardzo zaciekawiło mnie, jak będą wyglądać takie posiłki przygotowane przez kogoś innego.

Skład
Pod lupę wzięłyśmy wersję z kaczką w jabłkach. Spodobał mi się jasno rozpisany skład, rzadko spotykam się z podaniem procentowej ilości wszystkich składników, to duży plus! W szczególności wrażenie zrobiła na mnie znacząca przewaga mięsa nad innymi składnikami. Większość tego typu karm dla psów zawiera zwykle głównie podroby z dodatkami, tutaj mięso mięśniowe widać gołym okiem.

Poniżej etykieta ze strony producenta (kliknij aby powiększyć):

Bardzo podoba mi się, że widać nie tylko wcześniej wspomniane mięso, ale w ogóle wszystkie składniki. Gotowe pokarmy dla psów w takiej formie zawsze budzą we mnie większe zaufanie niż te całkiem zmielone.


Opakowanie 
Opakowanie posiłków 4dogs to prosty, szklany słoik z metalową zakrętką. Miałam obawy czy moja paczka dojdzie nienaruszona, ale wszystkie 14 słoiczków przetrwały znoje podróży. Mimo ryzyka potłuczenia uważam, że taki sposób pakowania za świetny pomysł, ponieważ słoiki można potem jeszcze wykorzystać, w naszych jest teraz dżem z czarnego bzu, rzecz jasna to dla ludzi :).
Niestety jeden ze słoików był źle zabezpieczony, zakrętka uginała się po naciśnięciu palcem, co nie powinno się zdarzyć. Istniało duże ryzyko, że jedzenie w nim jest już niedobre i może zaszkodzić, dlatego za poleceniem ekipy 4dogs wyrzuciłam jego zawartość. W tej sytuacji miałam otrzymać nowy słoik, ale ostatecznie tak się nie stało, co nie ukrywam, pozostawiło mały niesmak.
Miałam duże problemy z odkręcaniem zakrętek i musiałam dziurawić je nożem, żeby móc dać psu jeść. Normalnie zrzuciłabym winę na swoje wiotkie ręce, ale jak dotąd wystarczały mi mniej radykalne metody do otwierania słoików, więc sądzę, że te były pod tym względem wyjątkowe i muszą być naprawdę porządnie zawekowane.

Efekty
Ginny jadła zawartość słoiczków zbyt krótko by móc szerzej powiedzieć coś na temat efektów karmienia nimi. To co na pewno mogłam zaobserwować to fakt, że jedzenie bardzo jej smakowało i nie miała po nim żadnych rewolucji żołądkowych.

Podsumowując
Słoiczki 4dogs to bardzo ciekawa opcja dla osób, które rozglądają się za mokra karmą dla psa, ale nie do końca przekonują ich konserwy w puszkach. Trzeba trochę nagimnastykować się przy otwieraniu ich, ale zawartość jest obiecująca.


3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz spotkałem się z inicjatywą psiego cateringu - ciekawy zamysł :) Ciekawe, jakie efekty dawałoby długodystansowe karmienie takim produktem, ponieważ wygląda porządnie.

  Pozdrawiamy,
  Daily Dog Dad

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda fajnie. Chętnie wyprobowalibysmy jako wypełnienie do Konga.

  OdpowiedzUsuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu