18.11.2019

Rockster - mokra karma dla psów

Ostatni produkt jaki miałam okazję sprawdzić za sprawą plebiscytu Top For Dog to zupełna nowość na polskim rynku. Coś świeżego na półkach z mokrymi karmami dla psów, a mianowicie Rockster.Karmy Rockster zwróciły moją uwagę głównie ze względu na przejrzysty skład oraz fakt, że niektóre wersje mają niską zawartość tłuszczu. Dzięki temu istniała duża szansa, że będzie to coś, czego będą mogły spróbować obie dziewczyny. Lumos nie ma raczej specjalnych wymagań w kwestii żywienia, ale Ginny ma wrażliwy układ pokarmowy i problemy z trzustką, które zmuszają mnie do zwracania dużej uwagi na zawartość tłuszczu w karmach.

Do wypróbowania otrzymałam cztery warianty tj. Sunday Roast (jagnięcina), Heaven and Earth (królik), Sound of game (jeleń), Boeuf du cap (wołowina). Każda wersja ma swój kolor, a dla ułatwienia znajdują się też grafiki ze zwierzętami mówiące nam co jest w puszce.


Poniżej składy poszczególnych wariantów:

Jagnięcina
84% jagnięciny karmionej świeżą trawą (40% mięsa, 30% płuc, 15% wątroby, 15% ozory); 4% bio marchew, 3% nasiona chia, 3% bio komosa ryżowa, 3% bio szpinak, 2% bio rokitnik zwyczajny, 0,5% bio olej z ostropestu plamistego, 0,5% bio topinambur (koncentrat fermentowany)

Królik
86% królik z wolnego wybiegu (50% mięso, 30% wątroba, 20% comber), 3% bio bataty,
3% bio jabłko, 3% bio gruszka, 3% bio żurawina, 0,5% bio kokos, 0,5% bio rokitnik zwyczajny, 0,5% bio olej z ostropestu plamistego, 0,5% bio topinambur (fermentowany koncentrat).

Jeleń
86% jeleń (40% mięsa, 30% płuc, 15% wątroby, 15% ozory), 4% bio bataty, 3,5% bio morela, 2% bio borówka brusznica, 2% bio szpinak, 1% bio olej z łososia, 1% omułek zielonowargowy, 0,5% bio topinamburu (koncentrat fermentowany)

 Wołowina
82% bio wołowina (40% mięsa, 30% płuc, 15% wątroby, 15% ozory), 6% bio komosa ryżowa,  5% bio dynia, 4,5% bio marchew, 1%  bio spirulina, 1% bio olej z łososia, 0,5% bio topinambur (fermentowany koncentrat)
Bardzo dobrze, że ilość poszczególnych składników jest opisana w procentach. Według mnie wygląda to imponująco, ale szkoda, że w niektórych opcjach jest tak dużo podrobów, pod tym względem najbardziej podoba mi się skład wersji z królikiem.

Karma jest bardzo mocno zmielona, trudno dostrzec w niej poszczególne składniki z wyjątkiem kawałków dyni oraz... małej kości. W jednej z puszek z wołowiną znalazłam mały fragment kości, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że zawsze trzeba być czujnym podając psom gotowe posiłki (dawniej miałam podobną sytuację z puszkami innej firmy). Prawdopodobnie ten mały kawałek zawieruszył się podczas oddzielania mięsa i w ten sposób trafił do puszki. Firma, która zajmuje się dystrybucją produktów tej marki w Polsce tj. Best 4 Animal Care bardzo szybko i sprawnie zareagowała na tę sytuację, co jest godne pochwały.


Rockster możemy stosować jako pełną dietę lub jej część, podając psu mokrą karmę jako jeden z posiłków, tak też zazwyczaj robiłam. Kiedy Lu przeszła zabieg dostawała tę karmę cały czas, co bardzo ułatwiło mi podawanie jej leków. W przypadku Ginny karma dobrze spisała się jako wypełnienie do specjalnych zabawek, ponieważ ma dość gęstą, lepką konsystencję co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla psa (karmę w takiej formie trudniej wydostać z zabawki niż gdyby były to luźne fragmenty jedzenia), ale przede wszystkim wersje z mniejszą zawartością tłuszczu (jeleń 4% i jagnięcina 3,8%) nie podrażniły jej trzustki.
Obie dziewczyny dobrze zareagowały na to jedzenie, nie miały żadnych rewolucji żołądkowych, a karma bardzo im smakowała, ale żadna z nich nie jest też szczególnie wybredna.


Podsumowując
Największym plusem karm Rockster jest przejrzysty, jasno opisany skład, ale biorąc pod uwagę ich cenę spodziewałabym się w nich większego udziału mięsa w stosunku do zawartych tam podrobów. Mimo tego muszę przyznać, że wersje z jagnięciną i jeleniem to ciekawa opcja dla psów takich jak Ginny. Na rynku nie ma zbyt wiele karm z niską zawartością tłuszczu, które jednocześnie nie składałyby się w głównej mierze ze zbóż, dlatego uważam, że przy psach z podobnymi problemami z układem pokarmowym, warto wziąć te warianty pod uwagę.

2 komentarze:

  1. Mnie się skład bardzo podoba, podroby dla mnie też są spoczko. Za to duży minus za to, że tak mocno zmielona. :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlaczego uważasz, że minusem karmy jest to, że jest mocno zmielona? Sama do niedawna tak myślałam i rzeczywiście karma z widocznymi kawałkami wszystkiego budziła moje większe zaufanie, choć na dobrą sprawę nadal niewiele to mówiło o faktycznej jakości użytego mięsa hmm...

      Usuń

Projekt i wykonanie: Marta Swakowska © Psi Kawałek Internetu